Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ SKOCZ DO GÓRY
"Be faithful to that which exists within yourself."
Andre Gide

Spotkanie z Krystyną Żmudą 25.10.2012

„Wacław Żmudzki- pisarz i patriota”

    W dniu 25.10.2012 r. odbyło się spotkanie z Krystyną Żmuda dla młodzieży z klas drugich gimnazjalnych.

   Pani Krystyna przedstawiła prezentację multimedialną poświęconą sylwetce i dokonaniom Wacława Żmudzkiego. Następnie opowiedziała młodzieży o akcji wykonania nagrobka Wacława Żmudzkiego na Cmentarzu Łyczakowskim, gdzie jest on pochowany podjętej przez Biłgorajskie Towarzystwo Literackie. Poetka czytała również wiersze poświęcone Orlętom Lwowskim. Na zakończenie spotkania uczniowie podziękowali zaproszonemu gościowi za niecodzienną lekcję patriotyzmu i aktywnie wsparli inicjatywę na rzecz ratowania grobu pisarza pochodzącego z Biłgoraja.