Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ SKOCZ DO GÓRY
"Be faithful to that which exists within yourself."
Andre Gide

Pokazy fizyczne

Tradycyjnie uczniowie naszej szkoły zachęceni przez Tadeusza Maciochę we wrześniu skorzystali z ostatnich tygodni wakacji akademickich i złożyli wizytę w Instytucie Fizyki UMCS w Lublinie.

Jak zwykle zainteresowanie gimnazjalistów było tak duże, że konieczne okazało się zorganizowanie dwóch wyjazdów.

W tym roku pracownicy uniwersyteccy zapoznawali młodzież z zagadnieniami związanymi z trzema działami fizyki: akustyką, elektrostatyką i mechaniką ze szczególnym wyeksponowaniem zjawisk związanych z wysokim oraz niskim ciśnieniem. Nasi uczniowie nie tylko obserwowali doświadczenia, ale też sami byli ich bohaterami, co przyczyniło się do żywiołowego wręcz zainteresowania prawami fizyki.

Ta naukowa przygoda nie była jedyną atrakcją wycieczek. Nie sposób pominąć skrócone lekcje, z czego ucieszyli się wszyscy uczniowie, a także dodatkowe atrakcje Lublina.

W pierwszym terminie uczniowie klas trzecich (oraz kilku pierwszoklasistów) zwiedzali Ogród Botaniczny, gdzie szczególnym zainteresowaniem cieszyła się kolekcja kaktusów. Z kolei tydzień później drugoklasiści zwiedzili Muzeum na Majdanku. Tam oprócz informacji na temat tragicznego losu więźniów hitlerowskiego obozu koncentracyjnego uwagę młodzież zaabsorbowało poszukiwanie aleksandrowskich śladów, których nie mało wśród eksponatów.

Cieszy bardzo fakt, że po raz kolejny opiekunowie uczniów naszej szkoły nie mieli powodów do wstydu z powodu zachowania uczestników wycieczek. A to naprawdę buduje.