Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ SKOCZ DO GÓRY
"Be faithful to that which exists within yourself."
Andre Gide

I Rajd Pieszy Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

W Żułowie obok Kraśniczyna w czasie okupacji hitlerowskiej ukrywał się ks. Stefan Wyszyński.

Chcąc uczcić jego pobyt w tym miejscu, delegacje szkół noszących jego imię, z naszej diecezji, wzięły udział w I Rajdzie Pieszym. Nasi uczniowie, w licznej grupie, również uczestniczyli w tym wydarzeniu. Spotkanie rozpoczęło się Mszą św. odprawianą w kapliczce w lesie, którą postawiono w miejscu, gdzie "ks. Stefan Wyszyński często modlił się i medytował, a także udzielał sakramentów: pokuty i Eucharystii partyzantom AK Rejonu Skierbieszów". Następnie wyruszyli na malowniczą trasę leśnymi i polnymi drogami do Żułowa, gdzie odwiedzili klasztor , w którym ukrywał się od listopada 1941 r. do czerwca 1942 r. Dalsza droga doprowadziła do Kraśniczyna, gdzie czekał rozpalony grill i smakowite kiełbaski. Odwiedzili również tamtejszą szkołę, której patronem jest Kardynał Stefan Wyszyński.