Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ SKOCZ DO GÓRY
"Be faithful to that which exists within yourself."
Andre Gide

Nagroda Anny Kupczak

30 października 2012 r. Ania Kupczak odebrała nagrodę za zajęcie I miejsca w konkursie na esej pt. „Czy dzieci jak ryby głosu nie mają?”, organizowanym wspólnie przez Rzecznika Praw Dziecka i Uniwersytet Śląski.

We wtorek (30 października 2012r.) 11 autorek najlepszych prac odebrało nagrody z rąk Rzecznika Praw Dziecka - Marka Michalaka. Ania otrzymała dyplom, pamiątkowy kodeks Praw Dziecka, który będzie wyeksponowany w naszym gimnazjum, kilka nagród rzeczowych w tym ebook oraz możliwość zwiedzenia budynku Sejmu i uroczysty obiad.

Jednym z celów konkursu było zachęcenie młodych ludzi do zabrania głosu w debacie na temat przysługujących im praw. Przewodnicząca jury konkursowego prof. Ewa Jarosz, zwróciła szczególną uwagę na ogromną liczbę nadesłanych prac, ich różnorodną problematykę i ich bardzo wysoki poziom.

Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz średnich. Wpłynęły do niego 852 prace, z czego do dalszego postępowania zakwalifikowano 820. Spośród nich Komisja Konkursowa w składzie: prof. Ewa Jarosz, prof. Barbara Smolińska-Theiss, dr hab. Hanna Krauze-Sikorska, dr hab. Agnieszka Gromkowska-Melosik, dr Ewa Kozdrowicz, dr hab. Beata Dyrda, dr Edyta Januszewska, dr Jan Orgelbrand, Monika Gościak-Przygoda, rekomendowała do nagrody 11 autorów. W kategorii gimnazjum Rzecznik Praw Dziecka przyznał dwa równorzędne miejsca drugie, a w kategorii liceum dwa równorzędne miejsca pierwsze.

Nasza Ania nagrodzoną pracę pisała jeszcze jako uczennica III klasy gimnazjum pod okiem pani Justyny Bździuch (kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej). Obecnie Ania jest uczennicą I klasy Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju. Po odbiór nagrody Ania pojechała do Warszawy razem ze swoim tatą.

E.M.